płyty warstwowe dachowe

Płyta warstwowa dachowa

Płyty warstwowe dachowe znacząco skracają czas wykonania dachu ponieważ tradycyjny dach posiada większą ilość elementów, które należy wykonać, aby uzyskać zamierzony efekt w porównaniu do systemów lekkiej zabudowy opartych na płycie warstwowej.

Dach z płyt warstwowych

Dach wykonany w tradycyjny sposób bardzo dobrze chroni i spełnia wszelkie wymagania odnośnie ochrony przed opadami atmosferycznymi (deszcz, śnieg), a także przed wiatrem. Jednak jeśli, chcemy takie pomieszczenie / budynek przystosować do użytkowania i uniezależnić się od temperatury zewnętrznej należy taki dach ocieplić.
Dostępnych jest wiele systemów ocieplania dachów i budynków (w pakiecie można zakupić wszystkie niezbędne materiały do wykonania izolacji termicznej dachu – lub po prostu zatrudnić firmę, która wykona wszelkie prace izolacyjne). Przy dużych powierzchniach jest to czasochłonne i znaczącą wzrasta koszt.

Zalety płyt warstwowych

Płyty warstwowe posiadają takie atuty jak:

  •     budowa warstwowa (elementy okładzinowe i izolacyjne w jednym module)
  •     możliwość montażu modułowego (system zamków, na zasadzie pióro – wpust)
  •     sztywność elementu (można zastosować mniejszą ilość łat i krokwi)
  •     krótki czas montażu (płyty ułożone, przykręcone i wykończone obróbkami blacharskimi są gotowym systemem, który chroni nas przed niskimi i wysokimi temperaturami).

Dzięki swoim zaletom płyty warstwowe przekonują do siebie inwestorów, a także przedsiębiorstw prężnie rozwijających się i coraz częściej zastępują tradycyjne dachy na obiektach przemysłowych.

Nasza Firma jako Producent Płyty Warstwowej także wykonuje usługi montażu płyty na obiektach. Realizujemy wymiany dachu, a także usuwamy eternit.