Hala stalowa 3700m2 bez podparcia

Jak wykonać konstrukcję pod płyty dachowe?

Bardzo popularnym materiałem do pokryć dachowych są płyty warstwowe (styropianowe, z wełny mineralnej i poliuretanowe). Poza tym, że nie wymagają dodatkowej izolacji przed wilgocią, są również odporne na działanie warunków pogodowych i uszkodzenia mechaniczne.

Jak wykonać konstrukcję pod warstwowe płyty dachowe?

Jeżeli decydujemy się na pokrycie powierzchni dachu płytą obornicką, zalecamy wykonanie projektu konstrukcji dachowej przez konstruktora ze wymaganymi uprawnieniami. Na podstawie projektu wykonawca tworzy konstrukcję pod płytę warstwową. Posiadając projekt i wykonując konstrukcję zgodnie z projektem mamy gwarancję, że taka konstrukcja jest bezpieczna. O tym jaka konstrukcja powinna być zastosowana decyduje projektant. Podobne konstrukcje wykonuje się pod blachę trapezową. Jedyną różnicą jest to, że w przypadku płyt warstwowych płatwie/podpory mogą być rozstawione nawet co 2,5 m.

Wykonując konstrukcję we własnym zakresie ważne jest, aby zachować maksymalne rozstawy płatwi. Wykonanie zalecamy jednak zlecić profesjonalnej firmie, które daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości użytkowania całego obiektu.