Konstrukcja pod płyty dachowe

Jak wykonać konstrukcję pod płyty dachowe?

Bardzo popularnym materiałem do pokryć dachowych są płyty warstwowe (styropianowe, z wełny mineralnej i poliuretanowe). Poza tym, że nie wymagają dodatkowej izolacji przed wilgocią, są również odporne na działanie warunków pogodowych i uszkodzenia mechaniczne.

Jak wykonać konstrukcję pod warstwowe płyty dachowe?

Jeżeli decydujemy się na pokrycie powierzchni dachu płytą obornicką, zalecamy wykonanie projektu konstrukcji dachowej przez konstruktora z wymaganymi uprawnieniami. Na podstawie projektu wykonawca tworzy konstrukcję pod płytę warstwową. Posiadając projekt i wykonując konstrukcję zgodnie z projektem mamy gwarancję, że taka konstrukcja jest bezpieczna. O tym jaka konstrukcja powinna być zastosowana decyduje projektant. Podobne konstrukcje wykonuje się pod blachę trapezową. Jedyną różnicą jest to, że w przypadku płyt warstwowych płatwie/podpory mogą być rozstawione nawet co 2,5 m.

Wykonując konstrukcję we własnym zakresie ważne jest, aby zachować maksymalne rozstawy płatwi. Wykonanie zalecamy jednak zlecić profesjonalnej firmie, które daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości użytkowania całego obiektu.