Hala z płyty warstwowej

Jak wykonać dach z płyty warstwowej?

Dach wykonany z płyt warstwowych to nie tylko rozwiązanie tanie, ale również bezpieczne i trwałe. Wybierając rodzaj płyty na dach należy również pamiętać o tym co ile powinny być rozstawione podpory pod płyty dachowe. Płyty warstwowe sprawdzają się idealnie w przypadku dużych obiektów przemysłowych, a także sportowych, czy mniejszych hal magazynowych.

Zalety płyt warstwowych dachowych

Decydując się na montaż dachowych płyt warstwowych otrzymujemy gwarancję jakości na wiele lat. Poza tym płyty warstwowe wyróżniają się dobrą izolacją w tylko jednym etapie montażu pokrycia dachowego i stanowią kompletne ocieplenie budynków.

Zalecenia producenta

Na konstrukcji dachowej montujemy płytę warstwową według zaleceń producenta stosując podpory (płatwie) nie rzadziej niż jest to określone w tabelach dla danej grubości płyty.

grub

Montaż krok po kroku

Przed montażem płyt warstwowych dachowych należy stworzyć projekt obiektu, który zawierać będzie wszystkie niezbędne informacje związane z wykorzystaniem materiałów i narzędzi do budowy hali przemysłowej czy magazynowej. Sprawdzenie geometrii konstrukcji oraz rozstaw podpór, zgodny z tabelami dopuszczalnych obciążeń to kolejne elementy, o których należy pamiętać.

Montaż płyt warstwowych dachowych warto powierzyć profesjonalnej firmie, która zajmie się również obróbkami blacharskimi. Wszystkie niezbędne informacje na temat obróbek blacharskich można znaleźć na naszej stronie.