Czy płyty warstwowe są trwałe?

Produkowane na nowoczesnych liniach produkcyjnych, płyty warstwowe poliuretanowe, styropianowe oraz z wełny mineralnej dają gwarancję jakości na wiele lat. 

Najważniejszym elementem konserwacji każdego obiektu z płyt warstwowych jest regularna kontrola jego stanu technicznego. Dodatkowo należy naprawić wszystkie widoczne uszkodzenia oraz usuwać gromadzące się na dachu śmieci. Firma REMO udziela gwarancji na wszystkie produkowane materiały.

Płyty warstwowe to materiał trwały, jednak wielu przedsiębiorców nie wie jak prawidłowo dbać o eksploatację ocieplonego płytami budynku. Największy problem sprawiają wysoka temperatura oraz wilgoć. 

Trwałość płyt warstwowych 

Decydując się na docieplenie budynku płytami warstwowymi należy pamiętać, że muszą one wytrzymać obciążenia użytkowe – siły ssania wiatru, obciążenia własne, termiczne, dynamiczne czy siły parcia. Płyty warstwowe muszą być także odporne na korozję, wilgoć czy wspomniane już wcześniej wysokie temperatury. 

Eksploatacja płyt warstwowych

Jak dbać o płyty warstwowe oraz jak chronić je przed wilgocią i wysokimi temperaturami piszemy w artykule dostępnym na naszej stronie.