Izolacja warsztatu

Zwykły „blaszak” z blachy trapezowej  to garaż zapewniający minimum ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Auto w takim garażu nie jest już narażone na czynniki atmosferyczne tj. deszcz, śnieg, promienie słoneczne – przy zakupie auta używanego można zobaczyć różnice pomiędzy autem garażowanym, a niegarażowanym. Ale czy można coś więcej zrobić dla auta? Z doświadczenia wiem, że człowiek najpierw patrzy na cenę, a później na inne aspekty i często dochodzi do wniosku, że to co miało być tańsze w rozrachunku końcowym wychodzi droższe.

Termin „płyty warstwowe” dla wszystkich kojarzy się przede wszystkich z ochroną przed zimnem. Jednak płyty warstwowe nie tylko ochraniają obiekt przed niskimi temperaturami. 

Jak wybrać garaż z płyt warstwowych?

Wybierając garaż dla naszego auta należy zastanowić się, czy garaż ma spełniać tylko podstawowe zadanie, czy też chcemy z naszego garażu uczynić przydomowy warsztat? Jeśli zdecydujemy się na opcję pierwszą i nie zależy nam na ogrzaniu auta zimą w garażu jak najbardziej można wybrać wtedy garaż z blachy trapezowej. Natomiast jeśli chcemy pomajsterkować przy naszym aucie i nie tylko, wtedy zalecany jest garaż z płyty warstwowej.

Zalety garażu z płyty obornickiej:

  •     Stała temperatura wewnątrz – auto nie jest narażone na skrajne temperatury latem i zimą.
  •     Komfort pracy przez cały rok – garaż to nie tylko miejsca dla auta, ale także przestrzeń dla majsterkowicza. Wybierając garaż  blachy trapezowej możemy być pewni przemarzania i temperatur jakie będą panowały zimą na zewnątrz, natomiast latem rozgrzewania się blachy i panowania wysokich temperatur w środku.
  •     Podwyższona ochrona przeciw włamaniowa – w przypadku płyty warstwowej więcej warstw do sforsowania.
  •     Niższe koszty ogrzewania – w przypadku doraźnego ogrzewania w czasie prac zimą, płyta warstwowa zatrzyma ciepło wewnątrz garażu i nie będzie emitowania ciepła do atmosfery.

Gdy planujemy wraz z garażem mały warsztat zaleca się zastosowanie płyty warstwowej jako okładziny na garaż. Nasza firma jako producent płyt warstwowych nie dostarcza gotowych systemów garaży z płyty warstwowej, ale może dostarczyć płytę warstwową.