Historia firmy

’85 W maju tego roku zostaje powołana do życia Firma budowlana, która głównie zajmuje się remontami dachów.  Właścicielem Firmy jest Edmund Garstka. Są to lata późnego komunizmu w okresie którym prywatna inicjatywa miała duże wzięcie i w okresie którym „portfele” na roboty budowlane były zapinane na początku roku.

Aby można było otworzyć działalność, nieważne było wykształcenie w danym kierunku, a przynajmniej dwuletnia praktyka w budownictwie i papiery majstra budowlanego.

Niedogodnością w tym okresie była stała kosztorysowa stawka godzinowa, której nie można było przekroczyć, oraz permanentny brak materiałów do realizacji robót. Prace wykonywało się z powierzonych materiałów.

’90 Nadszedł rok 1990, w którym pod względem budowlanym nastąpiły diametralne zmiany. Stawka do robót kosztorysowych została uwolniona, materiały budowlane stały się powszechnie dostępne. Rozpoczęła się konkurencja cenowa i jakościowa robót.

Są to lata gdzie firma jednoosobowa została przekształcona w spółkę cywilną, a wspólnikiem został starszy syn Radosław. Zmienił się też charakter wykonywanych usług. Prace dekarskie zostały poszerzone o roboty wykończeniowe, których głównymi  odbiorcami zostały Poczta Polska i Energetyka Poznańska.

’97 W tym roku rozpoczęły się prace nad stworzeniem linii do produkcji płyt warstwowych, która też po wielu próbach powstała w 1998 roku. Od tego okresu można mówić o właściwym profilu naszego przedsiębiorstwa.

W 1997 roku wraz z synami Radosławem oraz Damianem, Pan Edmund mający bardzo duże doświadczenie w budownictwie, głównie w montażu dachów, otwiera produkcję płyty warstwowej. Produkcja odbywa się w wynajętych magazynach, na maszynach własnej produkcji. Uruchomiony zostaje także dział montażu paneli, w którym wówczas zatrudnionych było pięciu pracowników.

’02Rok 2002 to dalszy dynamiczny rozwój w kierunku szeroko pojętego budownictwa przemysłowego (niemieszkalnego), firma przekształca się w Spółkę Cywilna REMO, w której wspólnikami zostają Radosław Garstka i Damian Garstka.

’08 REMO otwiera nową siedzibę w Kowanówku pod Obornikami. Potężna ilość sprzedawanych płyt rzędu 300tyś/m2 rocznie pozwoliła na zakup w 2011 roku najnowocześniejszej linii do produkcji paneli dachowych oraz ściennych. Obecnie mamy w ofercie płyty z rdzeniem styropianowym, wełny mineralnej oraz poliuretanu. W sprzedaży znajdą Państwo również świetliki dachowe, bramy segmentowe, stolarkę drzwiową i okienną oraz konstrukcje stalowe. Oferujemy również budowanie hal „pod klucz”. Obecnie zatrudnienie w Przedsiębiorstwie REMO znajduje ponad 60 osób. To na pewno jeszcze nie koniec, bo nasza firma ma kolejne pomysły które wprowadza do swojej oferty.