Płyta dachowa standard

płyta dachowa standard

Płyta dachowa PUR/PIR

płyta warstwowa poliuretanowa dachowa

Płyty warstwowe dachowe firmy REMO sprawdzają się idealnie jako pokrycia dachowe dużych obiektów przemysłowych, sportowych, użyteczności publicznej, a także budynków mieszkalnych. Pokrycie dachowe wykonane z płyt warstwowych REMO zapewnia Państwu szczelność konstrukcji dachowej oraz bardzo dobrą izolację w jednym etapie montażu pokrycia dachowego.

Płyty dachowe REMO zbudowane są z rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego oraz zewnętrznych warstw blachy stalowej. W zależności od ciężaru oraz wielkości parametrów produkujemy materiały z rdzeniem styropianowym, z wełny mineralnej oraz pianki poliuretanowej.

Dachowe płyty  REMO dostępne są w pełnej palecie kolorów RAL. Obecnie 80 % płyt warstwowych dachowych jest produkowanych w kolorze białym, ponieważ płyta w kolorze białym nie absorbuje promieni słonecznych i nie rozgrzewa się zachowując parametry liniowe w normie. Dodatkowym atutem białych płyt dachowych jest zminimalizowanie efektów rozszerzalności cieplnej materiału, która bezpośrednio przekłada się na trwałość pokrycia dachowego.

Płyty dachowe REMO PUR  to płyty izolacyjne z rdzeniem z pianki poliizocyjanuratowej (PIR) w okładzinach z papieru pokrytego aluminium. PIR to zmodyfikowany poliuretan metodą chemiczną, który przy zachowaniu twardości i doskonałych własności termoizolacyjnych ma znacznie podwyższoną odporność ogniową.

Dachowe płyty REMO PUR stanowią uzupełnienie systemu lekkiej obudowy z płyt warstwowych oraz pozwala na kompletne ocieplenie budynków od podłogi po dach przy pomocy trwałego , odpornego na gryzonie i substancje chemiczne materiału jakim jest poliuretan.

Głównym przeznaczeniem płyt REMO PUR/PIR jest termoizolacja dachów płaskich o podłożu zarówno betonowym jak i drewnianym lub z blach stalowych. Takie dachy najczęściej projektowane są na dużych obiektach tj. halach przemysłowych, obiektach biurowych czy handlowych.

Drugim częstym przeznaczeniem płyt dachowych REMO jest izolacja stropów i podłóg, płyty PUR nadają się również jako trwały materiał izolacyjny do ścian trójwarstwowych oraz ociepleń poddaszy budynków mieszkalnych.

Płyty PUR w okładzinach z włókna szklanego również można stosować jako ocieplenie ścian dwuwarstwowych jak i do dociepleń ścian istniejących budynków metodą lekko-mokrą.

Dane techniczne warstwowych płyt dachowych

Płyta warstwowa dachowa – dane techniczne
Rodzaj rdzenia styropian poliuretan Wełna mineralna
Grubości płyty [mm] 40-250 40-100 40-150
Masa [kg] 8,46-11,9 10,5-12,9 15,5-25,9
Współczynnik U [W/m2K] 0,70-0,15 0,50-0,22 0,66-0,28
Maksymalna długość [m] 16 18 12
Szerokość całkowita [mm] 1220 1020 1220
Szerokość systemowa [mm] 1200 1000 1200
Grubość okładziny [mm] 0,5 0,5 0,5

Płyty dachowe posiadają jednostronnie zmodyfikowany zamek łączący płyty. Od wewnętrznej strony jest zastosowany zamek taki sam, jak przy płycie ściennej, natomiast od zewnętrznej strony płyty posiadają wypust okładziny pod kątem 90 stopni w stosunku do płaszczyzny płyty i łączone są za pomocą  ocynkowanego łącznika „u”, które jest miejscem mocowania płyt warstwowych do konstrukcji. Dzięki zastosowanie obróbki D-1 maskującej połączenie płyt uzyskujemy ukryte połączenie płyt warstwowych dachowych o podwyższonej szczelności łącza, a tym samym zminimalizowanym punkcie przemarzania i tworzenia się mostków cieplnych.