Płyty Warstwowe REMO

Płyty warstwowe dachowe i ścienne z obustronną blachą

Płyty ścienne i dachowe dostępne w naszej ofercie zbudowane są  z okładziny wewnętrznej, zewnętrzne oraz z rdzenia. Rdzeń znajdujący się wewnątrz płyty obornickiej może być wykonany z poliuretanu, styropianu lub wełny mineralnej. Okładziną dla płyt warstwowych ściennych i dachowych jest obustronnie ocynkowana blacha lakierowana.

Budowa płyty warstwowej

Z jednej strony, okładzina płyty obornickiej jest pokryta blachą gładką, z drugiej strony blacha posiada przetłoczenia profilowane. Blachy ocynkowane wyposażone są również w dodatkowe powłoki organiczne. W ten sposób konstrukcja zabezpieczona jest przed korozją.

Płyty dachowe i ścienne 

Płyty dachowe i ścienne wykorzystywane są do docieplania obiektów przemysłowych jak i prywatnych. Dwustronna blacha, z której zbudowane są płyty warstwowe pozwala na szybki i sprawny montaż płyt. Płyty w obudowie z dwustronnej blachy można bez problemu układać w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Zastosowanie odpowiednich parametrów w przypadku płyt ściennych i dachowych pozwoli uniknąć inwestorom strat ciepła wewnątrz obiektu. Izolacyjność termiczna, szczelność, a także stopień w jakim nasiąka materiał to ważne z punktu widzenia budowy obiektu parametry. 

Montaż płyt warstwowych z obustronną blachą 

Montaż płyt warstwowych z obustronną blachą musi być przeprowadzony przez doświadczonych fachowców. Należy wybierać płyty, których parametry nie pogorszą się podczas użytkowania obiektu ponieważ oprócz tego, że wpływają na wysoką wydajność energetyczną budynku, to dodatkowo sprawiają, że obniża się emisja dwutlenku węgla do powietrza.