market budowlany z obudową z płyt warstwowych Olkusz

Montaż płyt ściennych na hali stalowej

Płyty warstwowe, które mogą być zamontowane na hali stalowej to płyty ścienne i dachowe. Wielu Klientów pyta o montaż płyt ściennych. Płyty te wykonane mogą być  z trzech rodzajów materiałów. Mogą to być płyty styropianowe, poliuretanowe i płyty z wełny mineralnej. Każda z nich charakteryzuje się dobrymi parametrami izolacyjnymi, znajdując zastosowanie w docieplaniu i pokrywaniu ścian obiektów nie tylko przemysłowych.

Montaż płyt ściennych obornickich

Podczas wyboru odpowiedniej płyty warstwowej należy zwrócić uwagę na jej grubość. Grubość danego rdzenia występującego w płycie ma niebagatelne znaczenie dla izolacji cieplnej oraz obciążeń od wiatru czy śniegu. Płyty ścienne mogą być montowane na hali w płaszczyźnie poziomej lub pionowej. Przed rozpoczęciem prac, należy zabezpieczyć miejsce montażu, a następnie ustalić kierunek układania płyt. Powinien być on naprzeciwko głównego kierunku wiatru. Podczas montażu płyt ściennych, należy pamiętać o dokładnym dopasowaniu płyt i używaniu śrub z gwintem oporowym.

Płyty warstwowe nie mogą być podnoszone za pomocą pasów gdy krawędzie płyt nie są zabezpieczone. W ten sposób może dojść do uszkodzenia bądź zdeformowania wpustów. Ważny jest również wybór punktów ciężkości płyty. W ten sposób podniesiemy ją w sposób bezpieczny. Podczas montażu pamiętać należy również o odstępach punktów podnoszenia. Jeżeli na tę kwestię nie zwrócimy uwagi, płyty mogą się złamać. Ważne jest też użycie ssawek próżniowych, które posiadają gumowe talerze. W ten sposób powierzchnia blachy nie będzie uszkodzona.

Podobnie jak w przypadku płyt dachowych, również tutaj, jeśli niemożliwy jest ręczny montaż, można użyć narzędzi mechanicznych. Zachować trzeba jednak ostrożność, tak jak w przypadku płyt dachowych. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na blachę ochronną na płycie warstwowej.

Cena montażu ściany warstwowej 

Naszym Klientom zalecamy powierzenie montażu płyt ściennych na hali stalowej, pracownikom naszej firmy. Nasza ekipa to doświadczeni fachowcy, którzy w profesjonalny sposób zajmą się montażem wszelkich płyt. Cena montażu zależy od rodzaju  płyt, a także od stopnia trudności ich zamontowania.

Cena realizacji

Cena montażu płyt warstwowych również nie jest stała i również zależy od różnego rodzaju czynników. Różnice w cenie usługi zależą głównie od skali trudności montażu, rodzaju montowanej płyty (lekkie płyty styropianowe, cięższe płyty poliuretanowe czy bardzo ciężkie płyty z wełny mineralnej – dwukrotnie cięższe od styropianu) a także wysokości, na której będą one układane oraz długości płyt warstwowych.

Przykładowa wycena montażu płyt warstwowych:

  • 20zł/m2 na konstrukcji powyżej 100m2. Cena zawiera dojazd do Klienta w województwie Wielkopolskim. Parametry obiektu, na którym montowane są płyty warstwowe to  mały spadek dachu, brak otworów wentylacyjnych, okien/drzwi/bram. Wysokość obiektu wynosi 5m
  • 25zł/m2 to cena za montaż płyt warstwowych na na terenie całego kraju w przypadku powierzchni powyżej 300m2
  • 30zł/m2 w przypadku montażu płyt z wełny mineralnej na obiekcie o powierzchni  powyżej 300m2