podbitka, ocieplanie pianką poliuretanową

Wkręty do płyt ściennych

Aby zamontować płyty warstwowe do konstrukcji stalowej i drewnianej niezbędne są wkręty. Do płyt ściennych stosowane są wkręty, do których mocowania należy używać wkrętarek. Wkrętarki te wyposażone powinny być w głowicę do prowadzenia oraz w sprzęgło.

Wkręty stosowane do montażu płyt przeznaczone są również do mocowania ich do stali gorącowalcowanej oraz zimnogiętej. Wkręty różnią się od siebie maksymalną zdolnością wiercenia oraz minimalną grubością podłoża stalowego. Wkręty do montażu płyt warstwowych są dostępne w przedziale wiercenia 2-16mm. W ten sposób można dopasować je do różnorodnych profili stalowych dostępnych na rynku płyt warstwowych. 

Funkcje łączników płyt warstwowych

W konstrukcjach wyróżnić można dwa typy łączników:

  • pierwszy z nich to łącznik główny. Stosowany jest w przypadku montażu płyty do budynku. Takimi łącznikami mogą być łączniki przelotowe.
  • drugim rodzajem łączników są łączniki dodatkowe. Tego rodzaju łączniki stosowane są w przypadku mocowania okładziny na złączach bocznych płyty warstwowej. Tutaj wyróżnić możemy nity czy blachowkręty.

Wkręty do konstrukcji drewnianych

Wkręty do tego typu konstrukcji mogą posiadać talerzykowy łepek. W ten sposób, jego duża powierzchnia zapewnia większą siłę docisku. Wkręty samowiercące do konstrukcji drewnianych nie potrzebują wcześniejszego nawiercania. Wszystkie wkręty posiadają gwarancję i aprobaty, które są niezbędne podczas montażu ścian czy stropów drewnianych.

Wkręty do konstrukcji stalowych

Wkręty do konstrukcji stalowych stworzone są ze stali węglowej z powłoką antykorozyjną. Nadają się do mocowania płyt ściennych w konstrukcjach cienkościennych oraz stalowych gorącowalcowanych.