Hala stalowa 3700m2 bez podparcia

Z czego montuje się hale?

Hale, które budowane są jako magazyny, obiekty przemysłowe czy warsztaty samochodowe to konstrukcje stalowe, ale często też drewniane.

Hale jako obiekty przemysłowe budowane są obecnie jako konstrukcje stalowe w obudowie z płyt warstwowych. Jest to dobra alternatywa dla obiektów murowanych ze względu na niższe koszty, ale również szybkość budowy tego rodzaju obiektów. 

Konstrukcje stalowe 

Konstrukcje stalowe pod płyty warstwowe (obornickie) składają się z ramy nośnej oraz elementów, które stabilizują cały obiekt. Elementy te wzmacniają także betonowe fundamenty. W przypadku obiektów, w których panują bardzo niskie temperatury również ważne jest to, aby pamiętać, że płyty montowane są od wewnątrz konstrukcji. W ten sposób chronione są elementy całej konstrukcji od niskich temperatur jakie panują wewnątrz chłodni. Oprócz budowy konstrukcji proponujemy również obudowę z płyt warstwowych, ale również malowanie farbami antykorozyjnymi czy cynkowanie ogniowe. 

Płyty warstwowe dla hal stalowych

Płyty warstwowe wykorzystywane do budowy hal stalowych to płyty z rdzeniem poliuretanowym, styropianowym oraz z wełny mineralnej.  Budując z płyt warstwowych, można stworzyć obiekt o doskonałych parametrach izolacyjnych, przy znacznym zmniejszeniu ich grubości i ciężaru. Szybkość i łatwość montażu, możliwość prowadzenia prac nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, niskie koszty realizacji inwestycji, łatwość utrzymania czystości ścian, nowoczesność i uniwersalność systemu czynią z płyt warstwowych najlepszy materiał do budowy. Szeroka gama kolorów oraz zróżnicowany kształt profilowań płyt warstwowych pozwala na realizacje ambitnych projektów architektonicznych.

Hale stalowe ceny

Ceny konstrukcji stalowych uzależnione są od wielu elementów m.in. takich jak:

  • wielkość obiektu
  • zakres prac budowlanych
  • koszt związany z zakupem płyt warstwowych
  • stopień trudności montażu
  • rodzaj montowanych płyt obornickich

Nie posiadamy sztywnego cennika, a każdy projekt wyceniany jest indywidualnie. 

Ceny hal stalowych nie są stałe, ale w naszej ofercie Klienci mogą znaleźć również gotowe hale. Te również dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. Współpraca z biurem projektowym pozwala nam zaproponować Klientowi najbardziej optymalne rozwiązania budowanej lub modernizowanej hali, dzięki czemu klient otrzymuje halę stalową zoptymalizowaną do konkretnych potrzeb i w procesie projektowania nie musi dopłacać do zmian w projekcie. Wielu Klientów pyta o gotowe projekty hal  stalowych dlatego też, poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane opcje projektów.