hala magazynowa z płyty warstwowej

Świetliki ścienne

Świetliki ścienne, które oferowane są w REMO wpasowują się idealnie w elewację danego obiektu. Stosować można je w obiektach takich jak hale sportowe, magazynowe, ale również jako wewnętrzne, przezroczyste ścianki w obiekcie. 

W budownictwie przemysłowym montaż świetlików jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Dlaczego? Ponieważ zastosowanie świetlików, które często okazują się rozwiązaniami wielkopowierzchniowymi sprawia, że inwestorzy oszczędzają na energii elektrycznej. Światło docierające poprzez świetliki do obiektu o dużej powierzchni jest w stanie oświetlić halę i zmniejszyć straty ciepła. 

Montaż świetlików ściennych

Rama płyty przejrzystej – ściennej wykonana jest z profili aluminiowych z wbudowanym poliwęglanem wielokomorowym o gr. 10mm i kształcie takim samym jak płyta warstwowa. Idealnie wpasowuje się w elewacje. Stosując tego typu panel eliminuje się parapety zewnętrzne, tym samym eliminuje się możliwość zaciekania od strony elewacji. Współczynnik przenikania ciepła jest taki sam jak szyby klejonej, a zastosowanie cienkiej ramki aluminiowej likwiduje punkt przemarzania tak istotny dla całego obiektu

Praktyczne zastosowanie płyty na świetlik

Panele na świetliki ścienne, które stosujemy w REMO eliminują potrzebę montażu parapetów zewnętrznych. To z kolei eliminuje możliwość zacieków od strony elewacji. Klienci często pytają nas również o współczynnik przenikania ciepła w takich sytuacjach oraz o punkty przemarzania. Współczynnik ciepła jest taki sam jak szyby klejonej. Dzięki zastosowaniu cienkiej aluminiowej ramki likwidujemy punkt przemarzania.

Dane techniczne dla przejrzystych płyt ściennych

 

dane