Producent płyt warstwowych

Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją płyt warstwowych, nazywanych również obornickimi. Uniwersalność oraz dobra cena to najważniejsze kwestie wyróżniające tego rodzaju materiał. 

Nasza firma od wielu lat zajmuje się projektowaniem konstrukcji stalowych w obudowie z płyt warstwowych. Tego rodzaju obiekty są coraz częściej doceniane w przemyśle budowlanym ze względu na ich niewielką wagę w stosunku do obiektów murowanych, szybkość budowy obiektów, a także dużą odporność na warunki atmosferyczne i niższe koszty eksploatacji.

Projekt hali 

Projekt hali stalowej wykorzystany może być w różnorodny sposób. Lekkie konstrukcje stalowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla budownictwa przemysłowego. Tego rodzaju konstrukcje doskonale nadają się na przystosowanie ich do różnego rodzaju działalności, sprzedaży produktów i usług. Aby osiągnąć optymalny efekt rozwiązań technicznych oraz eksploatacji obiektu należy zastosować ekonomiczne rozwiązania. Takim rozwiązaniem są właśnie płyty warstwowe. 

Produkcja płyt warstwowych 

Płyty warstwowe polecane są przez nas do tworzenia obudowy, która zapewnia doskonałą izolację termiczną oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Płyta warstwowa obornicka produkowana jest na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych. Wyróżnić możemy 3 rodzaje płyt warstwowych ze względu na rodzaj jej rdzenia. Są to płyty:

  • poliuretanowe
  • styropianowe
  • z wełny mineralnej 

Klienci często pytają o blachy, które są częścią płyt obornickich. Budowa płyt warstwowych  to wykonana z blachy powłoka zewnętrzna i wewnętrzna. Blachy te są powleczona bądź ocynkowane. W ten sposób płyty warstwowe stają się bardzo uniwersalne ponieważ pokrywać można nimi nie tylko hale magazynowe oraz przemysłowe, ale także chłodnie, mroźnie i inne obiekty wymagające szczególnych warunków zabudowy. 

Często też, płyty warstwowe wykorzystywane są do budowy garaży lub warsztatów samochodowych. Garaż z płyty obornickiej może być wykonany z płyt warstwowych o różnym rdzeniu. proponujemy płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym, z wełny mineralnej oraz styropianowym. Każdy z podanych materiałów posiada charakterystyczne właściwości. Materiały różnią się od siebie również ceną, co znacząco może wpłynąć na zwiększenie lub zmniejszenie kosztów wykonania usługi.