stacja kontroli Mosina z płyt warstwowych

Hale murowane czy z płyt warstwowych?

Hale murowana choć wciąż mają swoich zwolenników zwykle zostają zastąpione przez hale z płyty warstwowej. Hale magazynowe i przemysłowe z płyty warstwowej budowane są znacznie krócej niż murowane, co jest jedną z najważniejszych ich zalet. Transport materiałów budowlanych zabiera dużo więcej czasu niż lekkich konstrukcji i płyt warstwowych, co znacznie opóźnia realizację zlecenia.

Czas i koszty budowy

Poza tym, że czas budowy hali murowanej jest bez wątpienia dłuższy, to również koszty budowy są o wiele wyższe. Poza tym wpływ na decyzję inwestorów o budowie hal przemysłowych z płyt warstwowych ma także fakt, że można je budować praktycznie przez cały rok,  co z punktu widzenia rozpoczęcia działalności firmy jest dość ważne. Poza tym trwałość i czas eksploatacji hal stalowych z płyt warstwowych jest bardzo długi.

Płyty warstwowe są także doskonałym materiałem okładzinowym z możliwością łatwego demontażu oraz zmiany usytuowania obiektu bez bez uszczerbku na parametrach izolacyjnych takiego obiektu co niemożliwe byłoby w przypadku hal murowanych.