market budowlany z obudową z płyt warstwowych Olkusz

Hala Ral 9006

Co oznacza skrót RAL? Jest to sposób oznaczania barw, który oparty jest na porównaniu z wzorcami. Barwy te stosowane są w najczęściej w przemyśle i handlu zazwyczaj do określania kolorów produktów i obiektów przemysłowych, ale wykorzystuje się je również w reklamie.  Oznaczenie to składa się ze skrótu RAL i szeregu czterech cyfr.

Kolory dla hal

Dla hal przemysłowych najczęściej wybieranym oznaczeniem jest RAL 9006 na zewnątrz i RAL 0910 wewnątrz oraz hale w kolorze RAL 9010 i RAL 9010 wewnątrz i na zewnątrz. Kolory RAL 9006 i RAL 9010 zaliczane są do III grupy kolorów i określane są jako kolory ciemne.

Gwarancja producenta

Decydując się na wybór kolorów z III grupy czyli np. RAL 9006 trzeba pamiętać o tym, aby zapytać producenta o gwarancję na płyty warstwowe, szczególną uwagę zwrócić na grubość rdzenia oraz na zjawisko bimetaliczne. Na czym ono polega? W trakcie kontaktu ze sobą różnych metali, jeżeli pojawi się pomiędzy nimi wilgoć może wystąpić zjawisko korozji bimetalicznej.

Dlatego też, wybierając firmę, która zajmuje się budową hal należy sprawdzić jakie doświadczenie ma w tym zakresie. Nasza firma od prawie 30 lat zajmuje się budową hal dlatego też, warto zaufać naszym fachowcom w kwestii łączenia różnego rodzaju metali.