Hala biurowa

Wynajem hali stalowej – pomysł na biznes

Wynajem hali stalowej to dobry pomysł na biznes szczególnie dla inwestorów, którzy zdecydowali się na budowę tego rodzaju obiektów.Lekkie konstrukcje stalowe to nie tylko doskonała alternatywa dla hal murowanych i pomysł na rozszerzenie działalności związanej z magazynowaniem i transportem towarów.

Lekkie konstrukcje to obiekty, dzięki którym można rozwinąć biznes związany z różnego rodzaju usługami. Inwestując w budowę hal stalowych mamy pewność, że wydatki poniesione na ich wzniesienie nie będą wysokie, a biznes z ograniczonym ryzykiem to kwestia warta przemyślenia. Pomysłów na wykorzystanie hal stalowych w biznesie jest mnóstwo. My podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać halę stalową, aby przynosiła zyski i była dobrym pomysłem na biznes.

Hala stalowa – wynajem

Jednym z pomysłów na biznes związany z wybudowaniem hali stalowej jest jej późniejsze wykorzystanie na wynajem. Wielu przedsiębiorców decyduje się na postawienie hali stalowej, aby później przystosować jej wnętrze do pomieszczeń biurowych lub produkcyjnych. Jest to doskonały pomysł na biznes, zwłaszcza, że chętnych, aby wynająć halę nie brakuje. Zalety wynajmowania hali to przede wszystkim:

Przykładowo, jeżeli zdecydujemy się na budowę hali o powierzchni 700m2 jej wynajem będzie nam przynosił ok 8 tysięcy złotych na miesiąc. W skali roku, są to dość duże kwoty.

Wielu inwestorów, spoza Polski, decyduje się na zakładanie firm oraz dużych przedsiębiorstw właśnie w Polsce. W tym celu poszukują miejsc, w których mogliby prowadzić działalność, a tym samym poszukują hal na wynajem. Infrastruktura działki, instalacja wodna i elektryczna to elementy, o które należy zadbać, by zachęcić przedsiębiorców do korzystania z naszego obiektu. Z punktu widzenia osoby, która wynajmuje halę pod różnego rodzaju usługi ważne będzie sprawdzenie następujących danych:

  • dostępność i koszty zatrudnienia w danym regionie
  • transport i siatka logistyczna
  • dostępność innych hal i magazynów w danym regionie

Czynsz za wynajem hali stalowej

Czynsz związany z wynajmowaniem powierzchni waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wysokość opłaty za wynajem uzależniona jest od wielkości wynajmowanych pomieszczeń. Budowa hali stalowej opłaca się bardziej niż budowa hali murowanej. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na koszty budowy hali murowanej. W tym przypadku decyzja o wybudowaniu hali stalowej podyktowana może być również estetyką obiektu. Hale stalowe mogą, bowiem być pokryte płytą warstwową w różnych kolorach i grubościach, co nadaje obiektowi nowoczesnego wyglądu.

Wynajem hal pod eventy i targi

Wernisaże targi oraz imprezy mogą być organizowane w halach stalowych. Dla ich właścicieli to świetny pomysł na biznes, a dla osób wynajmujących okazja, aby pokazać swoje usługi i towary. Jako właściciele hali stalowej gwarantujemy wynajmującym dużą powierzchnię, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Hale stalowe do świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o pomieszczenie dużej liczby gości lub zwiedzających. Obiekty te mogą bowiem zmieścicć nawet kilka tysięcy osób. Halę można również dowolnie aranżować, a także dekorować jeśli w planach osoby wynajmujące mają organizację wesela lub imprezy firmowej. Cena za wynajem hali jest dla Klientów niższa niż w przypadku innych obiektów, dlatego też, coraz częściej można zauważyć organizację eventów i wydarzeń właśnie w halach stalowych.

Przykładowe wyceny hal do wynajęcia – cena za miesiąc

Hala magazynowa 270m2 – 2400 zł za miesiąc

Hala 375m2 – 6000 zł za miesiąc

Hala 144m2 – 3600 zł za miesiąc

Ceny wynajmowania hal stalowych są zróżnicowane i zależą od lokalizacji, stanu hali, a także powierzchni.