market budowlany z płyt warstwowych Olkusz

Jak dobrać płyty warstwowe ze styropianem dla dachu?

Decydując się na pokrycie dachu płytą warstwową, jednym z najtańszych i charakteryzujących się dobrą izolacją materiałów jest styropian.

Płyty jednostronne i dwustronne

Płyty warstwowe styropianowe są różnej grubości dlatego też, można dobrać ja do indywidualnych potrzeb. Jeżeli decydujemy się na docieplenie dachu, zalecamy stosowanie płyty styropianowej jednostronnej. Do powierzchni dachu można wtedy przykręcić płytę. Dwustronne płyty styropianowe montujemy na konstrukcji dachowej gdy nie mamy do czynienia z tzw. powierzchnią styku.

Jak dobrać płyty styropianowe?

Jak dobrać płyty warstwowe ze styropianem dla dachu – jedną z najważniejszych kwestii związanych z wyborem płyt styropianowych jest ich cena, która idzie w parze ze skuteczną termoizolacją. Styropian wykorzystywany jest bardzo często przez inwestorów, którzy zwracają uwagę na jego dobrą cenę, a także ocieplenie budynku bez dodatkowego obciążenia.

Jakie właściwości ma płyta z rdzeniem styropianowym? 

  • współczynnik przewodzenia ciepła – mieści się w przedziale 0,031-0,042 (W/m2K), co sprawia, że jest on bardzo dobrym izolatorem cieplnym.
  • waga –  styropian jest bardzo lekki, dzięki czemu nie obciąża budynku
  • trwałość- styropian jest bardzo trwałym materiałem, nie traci swoich właściwości pod upływem czasu. Dodatkowo jest odporny na różnego rodzaju grzyby oraz algi.
  • łatwość obróbki – dzięki swojej wadze i kruchości tworzywo to jest bardzo łatwe w wszelakich pracach związanych z jego obróbką
  • montaż – płyty oraz inne elementy styropianowe są bardzo proste w montażu. Lekkość tego materiału, sprawia, że bez problemu można transportować na duże wysokości oraz zespalać w różny sposób. Płyty styropianowe montowane są zazwyczaj za pomocą odpowiedniego kleju lub/i specjalnych wkrętów.
  • cena – styropian jest jednym z najtańszych materiałów w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi,
  • recykling – styropianowe wyroby rozdrabnia się, a następnie przetwarza na inne. Dzięki temu nie kumulują się i nie zagrażają środowisku