market budowlany z obudową z płyt warstwowych Olkusz

Najtańsze hale produkcyjne

Budowa hali wcale nie musi być droga. Decydując się zakup materiałów należy jednak pamiętać, że najtańsze rozwiązania nie oznaczają późniejszej, tańszej eksploatacji obiektu, a także jego bezpieczeństwa.

Tanie hale

W jednym z naszych artykułów mogliście przeczytać na temat budowy hal z istniejących już obiektów lub ich modernizacji czy przebudowy. Jeżeli jednak takie rozwiązanie jest niemożliwe należy wybrać materiały, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić pieniądze, ale również będą bezpieczne i tanie w eksploatacji.

Hale budowane z płyt warstwowych czyli przede wszystkim hale magazynowe czy przemysłowe są szybsze w budowie i o wiele tańsze niż tradycyjne murowane. Do wyboru mamy płyty:

  • styropianowe
  • poliuretanowe
  • z wełny mineralnej

W porównaniu z halami murowanymi, budowa hal z płyt warstwowych często jest nawet o połowę niższa. Pamiętać należy, że budowa hali z tanich materiałów, które nie posiadają takich zalet jak wymienione już płyty warstwowe, sprawi, że obiekty będą droższe w eksploatacji. Zimą będziemy musieli bowiem dogrzewać pomieszczenia, a latem hale będą się nagrzewały co z kolei prowadzi do wzrostu kosztów inwestycji w urządzenia chłodzące i klimatyzację.