ocieplanie pianką poliuretanową

Cięcie płyty warstwowej

Prace związane z przygotowaniem płyty warstwowej do montażu powierzyć powinno się firmie, która ma duże doświadczenie w tego typu pracach. W ten sposób unikniemy błędów, które mogą skutkować większymi kosztami, dokupowaniem dodatkowych materiałów i opłatami za wynajęcie specjalistów.

Cięcie płyt warstwowych

Prace związane z przycinaniem płyt warstwowych mogą zdarzyć się w przypadku każdego projektu. Pamiętać należy o kilku ważnych kwestiach związanych z cięciem płyty obornickiej. Pod żadnym pozorem nie można używać urządzeń tak zwanych szybkoobrotowych. Przykładem takiego urządzenia jest na przykład szlifierka kątowa. Dlaczego należy ich unikać? Szlifierka kątowa podczas pracy tworzy gorące iskry. Wypalają one powierzchnię blachy i potem bardzo trudno jest je usunąć. Przez to na na powierzchni płyty obornickiej tworzy się rdza.

Narzędzia na cięcia płyty warstwowej

Narzędziami, których należy użyć do cięcia płyty warstwowej są ręczne piły tarczowe. Tarcze pokryte powinny być stopami twardymi.  W trakcie cięcia powstają wióry, które natychmiast należy usunąć.