płyty warstwowe II gatunek

Transport płyt warstwowych

Płyty obornickie powinny być przewożone przez firmę, która zajmuje się montażem płyt na obiekcie. W ten sposób uniknąć można sytuacji związanych z pęknięciem lub złamaniem się płyty.

Jak transportowane są nasze płyty warstwowe? Przede wszystkim są one przewożone na samochodach do tego przeznaczonych. Wszystkie płyty transportujemy w tak zwanych paczkach, które znajdują się na paletach o szerokości 1230 mm. W ten sposób zapewnione jest podparcie całego ładunku. Do płyt musi być zapewniony dostęp z bocznych stron na całej długości. Rozstaw podpór podczas transportu płyt obornickich nie może przekraczać 2 metrów. Załadunek płyt warstwowych odbywa się przy pomocy wózka widłowego. W przypadku płyt o długości większej niż 8 metrów wykorzystujemy dwa wózki widłowe, aby transport był jak najbardziej bezpieczny.

Transport płyt warstwowych

  • ciągnik siodłowy (tzw. TIR) z platformą transportową o minimalnej szerokości 2500 mm dla dwóch paczek o standardowej długości płyty 13,60m. Ponadto istnieje możliwość transportu płyt o większej długości, po dodatkowych uzgodnieniach)
  • platforma musi posiadać możliwość załadunku i rozładunku bocznego na całej długości
  • płyty mocowane są za pomocą pasów transportowych – pod pasy należy zastosować podkłady zabezpieczające, a naciąg pasów nie powinien powodować odkształceń płyt warstwowych.