płyty warstwowe dachowe ze świetlikiem dachowym

Warstwowe płyty dachowe ze świetlikiem

W ofercie REMO znajdują się świetliki dachowe kalenicowe( płaskie i łukowe) montowane bezpośrednio w płycie. W ten sposób, jeżeli mamy do czynienia ze świetlikiem płaskim, oszczędzamy na kosztach wykonania podstawy świetlika. Detal dachu hali  jakim jest świetlik dachowy może występować w dwóch rodzajach.

Świetliki dachowe łukowe i płaskie

Świetliki kalenicowe występują w dwóch rodzajach: łukowym i płaskim. Świetliki kalenicowe łukowe montowane są na dachach o niewielkich spadkach – stąd niska podstawa świetlika. Świetliki kalenicowe płaskie montuje się na dachach o dużym nachyleniu. Tego typu świetliki wymagają podstawy, które wychodzą powyżej kalenicy.

Łączenie świetlików

Świetliki dachowe można łączyć w tzw. pasma świetlne. Rozwiązanie to jest bardzo ekonomiczne, a najczęściej wybieranymi świetlikami dachowymi są świetliki łukowe, które umieszcza się w kalenicy lub w połaci, w poprzek kalenicy.

Wielkość świetlika

Jeżeli decydujemy się na rozwiązania systemowe warto zadbać o to, aby szerokość świetlików była równa szerokości płyty warstwowej bądź nieco większa. W ten sposób zminimalizujemy koszty, bo odliczamy otwór pod świetlik z kosztów zamawianej płyty.