Elewacje obiektów przemysłowych takich jak hale, wykonywane są z płyt warstwowych, ale również  z kasetonów stalowych i blach elewacyjnych. Montaż tych elementów można wykonywać właściwie o każdej porze roku.

Montaż elewacji hali przemysłowej

Grubość oraz rodzaj materiału dobierany jest według wymagań Klientów oraz na podstawie obliczeń termicznych. Dodatkowo dobiera się także rodzaje i ilość łączników. Ważne jest również uwzględnienie temperatury w trakcie montażu elementów oraz temperatury w trakcie użytkowania.

Aby zachować estetyczny wygląd budynków proponowane są płyty warstwowe z ukrytym łącznikiem. W ten sposób na elewacji nie widać elementów łączących.

Zalety elewacji z płyt warstwowych

Dzięki zastosowaniu różnorodnych materiałów mamy gwarancję bardzo dobrej izolacji cieplnej, ale także wysoką pochłanialność dźwięków. Ponadto płyty warstwowe sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających warunkach na przykład w halach, w których magazynuje się żywność czy leki. Płyty warstwowe, z których robione są elewacje odporne są na wiatr, deszcz i inne warunki atmosferyczne. Łatwy montaż skraca czas oczekiwania na realizację inwestycji, a estetyczne wykonanie oraz rozwiązania dostosowane do wymagań Klientów to kolejne cechy, które przemawiają na korzyść tego typu rozwiązań.