Aby określić budżet potrzebny do budowy hali z płyty obornickiej należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów. Przede wszystkim do wyceny potrzeby jest projekt budowlany planowanej inwestycji.

Hala w stanie surowym

Wycena hali przemysłowej lub magazynowej z płyty warstwowej jest uzależniona od czterech elementów. Są to:

  • podstawa budowy hali
  • konstrukcja stalowa
  • liczba i rodzaj otworów
  • obudowa obiektu

Jeżeli chodzi o podstawę budowy hali to wycena obejmuje prace ziemne, fundamenty i posadzkę. Dlatego też, ważne jest wykonanie badań geotechnicznych, aby precyzyjnie określić i zaprojektować posadowienie obiektu. Posadzka to element indywidualny, który zależy od wymagań Klientów i przeznaczenia obiektu.

Kolejną kwestią są wymiary zewnętrzne obiektu – rozpiętość, wysokość, szerokość, a także rozwiązania konstrukcyjne jakie mają być zastosowane podczas budowy.

Cena zależy również od tego wspomnianej już wcześniej liczby otworów czyli drzwi, okien, bram czy świetlików. Każdy dodatkowy element sprawia, że zmienia się całkowity koszt budowy obiektu.

Przeznaczenie obiektu, a także zastosowanie określonego rodzaju materiału są równie ważne przy sporządzaniu kosztorysu budowy hali.

Wycenę hali z płyty warstwowej tworzymy na podstawie podanych przez Klientów informacji. Jeżeli jednak nie posiadają oni precyzyjnie określonych parametrów goetechnicznych lub tych związanych z wymiarami planowanego obiektu nasza wycena jest robiona orientacyjnie, a w późniejszym czasie uzupełniana o niezbędne dane.

Cena hali z pyty obornickiej zależy również od rodzaju zastosowanej okładziny.