ocieplanie pianką poliuretanową

Wpływ temperatury na płyty warstwowe

Płyty warstwowe stosowane mogą być w obiektach,w których panują bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury. Uniwersalne zastosowanie materiałów, z których płyty są produkowane sprawia, że sprawdzają się one zarówno w magazynach jak i w chłodniach czy w obiektach gdzie temperatura jest bardzo wysoka.

Duża izolacyjność termiczna zależy od grubości rdzenia i charakteryzowana jest przez współczynnik przenikalności cieplnej.

Płyty obornickie

Otrzymując zapytania ofertowe od naszych Klientów zwracamy uwagę na przeznaczenie budynku, który ma zostać docieplony lub zbudowany z płyt warstwowych. Jeżeli w obiekcie panować będą wysokie jak i niskie temperatury, należy zwrócić uwagę na tak zwany punkt rosy. W ten sposób dopasować będzie można grubość płyt do przeznaczenia danego obiektu. Płyty nie mogą być zbyt cienkie.

Chłodnie i mroźnie

W przypadku obiektów, w których panują bardzo niskie temperatury również ważne jest to, aby pamiętać, że płyty montowane są od wewnątrz konstrukcji. W ten sposób chronione są elementy całej konstrukcji od niskich temperatur jakie panują wewnątrz chłodni. Płyty obornickie to doskonały izolator. Są to materiały, które także chronią konstrukcję przed odkształceniami związanymi z działaniem niskich temperatur.

Wilgoć

Często w przypadku budowy obiektu, w którym wilgotność powietrza jest bardzo wysoka, stosuje się układy wentylacyjne bądź w układy osuszania powietrza.