Konstrukcja stalowa dachu

Konstrukcja dachu hali

Dach hali wykonany być może z różnego rodzaju materiałów począwszy od stalowej konstrukcji po konstrukcje drewniane z drewna klejonego.

Dach hali stalowej pełnić ma inne funkcje niż dachy w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Nie mają one spełniać walorów estetycznych, w większym stopniu walory użytkowe. Dachy w konstrukcjach przemysłowych, to w większości dachy płaskie. Wiąże się to z dużą powierzchnią, jaką mają budynki przemysłowe.  Nie tylko jest on wystawiony na uszkodzenia mechaniczne, ale również te związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dach hali stalowej powinien być wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne oraz nieprzenikliwy. Obudowa dachu stworzona może być z blachy trapezowej lub płyt warstwowych. Jeżeli chodzi o blachę, stosowana jest ona w przypadku, gdzie minimalny spadek dachu wynosi 10%. Płyty warstwowe stosowane są w przypadku, gdy spadek dachu wynosi 5-8%. Solidnie wykonany dach w hali stalowej zapewnia bezpieczeństwo pracownikom i innym osobom przebywającym wewnątrz obiektu.

Konstrukcja dachu hali

Tworząc konstrukcje stalowe współpracujemy z biurem projektowym. Również jeżeli chodzi o dobór konstrukcji dachowej, decyduje o tym projektant. Konstrukcja dachowa pod płyty warstwowe nie różni się prawie niczym od budowy konstrukcji pod blachę trapezową. Wyjątkiem jest tutaj fakt, że podpory/płatwie mogą być w przypadku płyt warstwowych rozstawione nawet co 2,5 metra.