Garaż z płyty warstwowej – prosty sposób montażu

Gdy zdecydujemy pozyskać płytę wraz z obróbkami blacharskimi i postawimy na montaż we własnym zakresie, to warto zwrócić uwagę na warunki gwarancyjne producenta na płytę warstwową. Aby przypadkiem nie utracić gwarancji przez niewłaściwy montaż. W przypadku wykwalifikowanej kadry ten problem odchodzi.

Sam montaż możemy podzielić na trzy etapy: przygotowanie podłoża, montaż elementów konstrukcyjnych oraz wykończenie i montaż obróbek. Przygotowanie podłoża polega na wykonaniu fundamentów pod garaż i posadzki lub same wylewki i osadzenie garażu na poziomie posadzki.
Montaż płyty warstwowej wraz z elementami konstrukcyjnymi. Dla małych rozpiętości obiektu możemy zastosować płyty warstwowe osadzone w ceownikach jako element konstrukcyjny. Dla takiego rozwiązania płyty z każdej strony zamykamy w ceowniki i montujemy w całość.  Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy sztywność całej konstrukcji. Zachęcam do zapoznania się z tabelami rozpiętości konstrukcji dla danego rodzaju płyt.

Wykończenie i montaż obróbek – do niezbędnego i należytego wykończenia całości należy zastosować obróbki w kolorze płyty warstwowej lub obróbki blacharskie kontrastujące z kolorem płyty – dzięki takiemu u zabiegowi można uzyskać ciekawe efekty wizualne.

Świadomi zostały opuszczone takie elementy jak okna, drzwi, brama. W zależności od preferencji klienta oczywiście w płytę można wkomponować wymienione elementy wraz z okratowaniem wg życzenia klienta.  Oczywiście w zależności od typu bramy, czy to ma być brama segmentowa, czy otwierana na zawiasach wtedy należy zastosować odpowiednie do rodzaju mocowanie.